Türkiye Kâğıt Ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi Sektördeki Güncel Konuları Ele Aldı

Oluşturulma Tarihi 16.09.2019


TOBB Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Erdal Sükan Başkanlığında, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve özel sektör temsilcilerinin yüksek katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil, sektör temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yeni dönemde sektörün çalışmalarını yakından takip edeceklerini dile getirdi.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu, Ticaret Bakanlığı tarafından gönderilen fiyat artışları ile ilgili yapılan çalışma ve hazırladığı rapor hakkında Meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu. Zaimoğlu, yapılan çalışma için görüş gönderen tüm firmalara konuya göstermiş oldukları hassasiyet dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Toplantının ikinci bölümünde 10 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Kanun” ve yakın zamanda yürürlüğe girecek olan” Sıfır Atık Yönetmelik Taslağı” ile alakalı Meclisin yaptığı çalışmalar paylaşıldı. Meclis Başkanı Erdal Sükan, Sıfır Atık Yönetmeliğinin toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesinin mutlu edici olduğunu vurgulayarak, yönetmelikte yapılacak değişikliklerle çok daha iyi bir hal umacağını ifade etti.

Son gündem maddesinde, 10 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İthalat Rejimi Kararına Ek Karar” da yer alan ve tarife kontenjanı getirilen kâğıt ürünleri ile ilgili Ticaret Bakanlığı yetkilisiyle istişarelerde bulunuldu.