Sivil Havacılık Meclisi Senenin Son Toplantısını Gerçekleştirdi

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sivil Havacılık Meclisi Toplantısı, 23 Kasım 2018 tarihinde Meclis Başkanı Teoman Tosun ve TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin yoğun katılımlarıyla TOBB Ankara Birlik Merkezi’nde toplandı.

 

Sivil havacılık endüstrisinin emniyet ve güvenliği ile ticari ve endüstriyel faaliyetlerin durumunun ele alındığı toplantıda, D-8 Ülkeleri Genel Sekreterliği, Teknopark Ankara ve STM şirketleri tarafından örgütsel yapı ve sivil havacılık ilişkili faaliyetleri değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca Yeni Havalimanı ve Taşınma Süreci ile ilgili Değerlendirmeler ve 2018 yılı 3.çeyrek havacılık verilerinin değerlendirmesi ve 2019 yılı beklentileri de ele alındı. Toplantı sonunda yayınlanma aşamasında olan “TOBB 2018 Sivil Havacılık Raporu” hakkında meclis üyeleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı kapsamında SHGM Toplumsal Cinsiyet Dengesi  girişimi ve ilgili komisyon ve kurullarının faaliyetleri de gündem maddesi olarak ele alındı. Türkiye’de “8 Mart Havacı Kadınlar Haftası”  içinde 2019 yılında “Havaalanında Kadın” teması düzenlenecek etkinliklere aktif katılım beklendiği belirtilerek ilgili karar vericilere çağrı yapıldı.

 

TCDGK Başkanı Can Erel tarafından sivil havacılıkta toplumsal cinsiyet dengesi geliştirilmesi farkındalığı ve destekleri için TOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi adına Meclis Başkanı Teoman Tosun’a bir teşekkür belgesi sunuldu.