Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi toplandı

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Ahmet Erdem başkanlığında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Bülent Özçelik, EPDK Petrol Piyasası Dairesi Grup Başkanı Özgür Çakır ve EPDK Hukuk Dairesi Grup Başkanı Ender Cenk Aydın’ın katılımıyla TOBB’da bir araya geldi.?
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ev sahipliğinde ve TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi koordinasyonunda 3 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşmesi planlanan Akaryakıt Sektör Çalıştayı’na ilişkin ön bilgilendirme yapıldı. Çalıştayın Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi üyesi özel sektör temsilcileri ve ilgili kurumların katılımlarıyla Ankara’da eş zamanlı çalıştay oturumları modeliyle düzenleneceği ifade edildi.
 
TS EN 16942 “Yakıtlar - Araç uyumluluğunun gösterilmesi - Tüketicinin bilgilendirilmesi için grafik gösterim standardı konusunun da ele alındığı toplantıda uygulamaya geçiş tarihinin 12.10.2018 olduğu belirtildi. Konunun ayna komiteler tarafından takip edildiği ve yakında gerçekleşecek CEN toplantısının gündeminde de önemli bir yeri olduğu ifade edildi.
 
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı istihdamı konusuna yönelik çalışma grubunun yürüttüğü çalışmalar aktarıldı.  Ayrıca 9-10 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek 9. Enerji Zirvesi hakkında bilgilendirme yapıldı. 

20.09.2018/Ankara