Akaryakıt Sektör Çalıştayı için Hazırlıklar Tamamlanıyor

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclis başkanı Ahmet Erdem başkanlığında akaryakıt sektörü sorunlarını istişare etmek üzere Birliğimiz merkezinde bir araya geldi.

Sayaç uygulaması konusunun detaylı olarak ele alındığı toplantıda ayrıca torba kanunda %2’den az pazar payına sahip LPG dağıtım şirketlerinin ulusal stok muafiyeti konusunda da bilgilendirmelerde bulunuldu. Meclis üyeleri konuyla ilgili saha çalışmaları hakkında güncel durumu aktardı.

Avrupa’da biodizelin standardının değişmesi konusunun da gündeme getirildiği toplantıda benzin ve motorinle ilgili de standart değişikliklerinin bulunduğu ve sektörün hazır bu sürece hazırlıklı olmasının önem arz ettiği üzerinde duruldu. Bahse konu standartların ilgili çevrelerce değerlendirilmesi doğrultusunda gerekli yönlendirmelerin yapılacağı bildirildi

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi koordinasyonunda Birliğimiz merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan Akaryakıt Sektör Çalıştayı’na ilişkin meclis üyelerine bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan atölye çalışmasıyla son haline getirilen çalışma gruplarının içeriği ve program bilgisi meclis üyeleriyle paylaşıldı. Hazırlıkların son aşamada olduğu belirtilerek sektörün ve kamunun katılımının önemli olduğu ifade edildi. 

20.03.2018