İnşaat Müteahhitleri Meclisi Tellioğlu başkanlığında toplandı

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019Özbekistan Ticaret Müşaviri Yiğitaliyev’den sunum
 
Toplantıya Özbekistan Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Shukhratjon M. Yigitaliev de iştirak etti. Sayın Yigitaliev de Özbekistan’da bulunan inşaat sektöründeki yatırım fırsatlarına ilişkin bir sunum yaptı.
 
Ayrıca toplantıda, yurtdışına müteahhitlik sektörünün açılmasına yönelik İMKON Heyeti’nin Özbekistan’daki temasları hakkında Sektör Meclisi’ne bilgi sunuldu. Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te imar projelerinde yapısal değişikliklere gidileceği bilgisini veren Ticaret Müsteşarı, Türk firmalarının daha çok yatırım yapmalarını beklediklerini belirtti.
 
Müteahhitler yasayı masaya yatırdı
 
Uzun zamandır sektörün gündeminde olan “Müteahhitlik Hizmet Yasası” tasarısının tekrar güncellenerek, yeni kurulacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin gündemine alınması hususu da ele alındı.
 
Toplantı sonunda, Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu başkanlığında, Meclis üyeleri ile birlikte Ticaret Bakanlığına bir ziyaret düzenlenmesi hususu kararlaştırıldı.
 
Meclis Başkanı olan Tahir Tellioğlu, Meslek yasasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.