TOBB Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi Gündemle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi, Meclis Başkanı Kadir Başoğlu başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin katılımlarıyla TOBB Ankara Birlik Merkezi’nde toplandı.

 

Meclis Başkanı Kadir Başoğlu yaptığı açılış konuşmasında, tüm Meclis üyelerine hoş geldiniz diyerek ilk gündem maddesi olan “Piyasa Gözetim Komitesi” nin çalışma usul ve esaslarının belirlenmesi konusuna geçti.

 

Meclis Başkanı Başoğlu, konuyla ilgili olarak son toplantıdan bu yana 14 Şubat tarihinde alt komite toplantısı gerçekleştirildiğini katılımcılarla paylaştı. Bu toplantıda her üç sektörün temsilcileriyle alınan kararları ileten Başoğlu, kararlarla ilgili Meclis üyelerinin fikirlerini aldı. Alt komitenin çalışma usul ve esasları ile ilgili istişarelerde bulunan Meclis üyeleri; ortak fikir birliği içerisinde hazırlanan metne, nihai halini verdi.

 

18 Ocak tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Yasin Kalem ziyareti hakkında detaylı bilgilendirme yapmak üzere söz alan Meclis Başkan Yardımcısı İbrahim Sırrı Güvenç, ziyaretin verimli geçtiğini ve iletilen konularla alakalı alınan tepkilerin olumlu olduğunu paylaştı. Ziyaretin temel amacı olan ve TS bünyesinde revizesine başlanacak TS 825 standartlarının hazırlık komitelerinde Meclisin temsil edilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varan katılımcılar, TOBB nezdinde girişimlerde bulunulmasını kararlaştırdı.

 

Toplantının son gündem maddesiyle ilgili olarak Kadir Başoğlu, toplantılara devam durumunun gündemi yakalamak ve alınan kararlarda söz sahibi olmak amacıyla önemine vurgu yaptı. Toplantı katılımına özen göstermeyen firmaların mevzuat gereği meclisle ilişiğinin kesileceğini belirten Meclis Başkanı, bu konuda hassasiyet göstermeleri konusunda Meclis üyelerine ricada bulundu.