Türkiye Kâğıt Ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi Başkan Yardımcısı Seçti

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


TOBB Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Erdal Sükan Başkanlığında, özel sektör ve kamu kurumlarının temsilcilerinin de katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Erdal Sükan, meclis üyelerine ve kamu temsilcilerine hoş geldiniz diyerek toplantının ilk gündem maddesi olan Meclis Başkan Yardımcılığı seçimine geçti. Yapılan oylama sonucunda tek aday olarak seçime katılan Lila Kâğıt San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü oybirliğiyle Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Orhan Öğücü’ye başarı dileklerini ve temennilerini ileten Meclis Başkanı Erdal Sükan, gündemin ikinci maddesi konusunda sunum yapmak üzere sözü Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu’na devretti.

Son toplantıdan bu yana Meclisi temsilen katıldığı toplantılar, çalıştaylar ve etkinlikler hakkında detaylı bir bilgilendirme sunumu yapan Zaimoğlu, hazırladığı ilgili raporlardan bazılarını meclis üyeleriyle paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

Meclis üyeleri, üçüncü gündem maddesi olan ABD’den ithal edilen Kraft-liner kâğıt ithalatına konulan vergilerle ilgili görüş alışverişinde bulunarak bundan sonraki süreçte izlenecek yol haritası ve piyasa durumuyla ilgili değerlendirmelerini aktardı.

Toplantının son gündem maddesi olan 2017 yılı sektör değerlendirmesiyle ilgili Meclis Başkanı Erdal Sükan; sektörün 2017 yılına ait ithalat, ihracat ve büyüme verilerini sektör temsilcileriyle paylaştı. Katılımcılar Meclis Başkanı’nın verdiği rakamlar üzerinde fikirlerini belirterek 2018 yılının ikinci yarısıyla ilgili tahmin ve değerlendirmelerde bulundu.