Türkiye Savunma Sanayi Meclisi, 2017 Yılına Ait Değerlendirmelerde Bulundu

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Savunma Sanayi Sektör Meclisi Toplantısı, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan başkanlığında, Birlik Merkezi Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in ve Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarının üst düzey temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Toplantı Meclis Başkanı Küçükseyhan’ın açılış konuşması ile başladı. Meclis Başkanı yaptığı konuşmada Meclisin son toplantıdan bu yana yaptığı faaliyetler, gönderdiği görüşler, Meclis Başkanlık Divanı olarak katılım sağladığı toplantılar ve yapılan ziyaretler hakkında meclis üyelerine detaylı bir bilgilendirme sunumu yaptı.  

Savunma Sanayi Sektör Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunulmasının ardından, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Genel Sekreteri Hüseyin Baysak, 2017 Yılı Sektör Performans Raporu’nu sunarak veriler konusunda katılımcılarla değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının üçüncü gündem maddesi ile ilgili olarak ise Meclis Başkan Yardımcısı Yılmaz Güldoğan sektörü etkileyen pürüzler, ana yüklenicilerin beklentileri, dilek ve isteklerini ilettiği bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantı, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in, 2017 yılı değerlendirmeleri, konuyla ilgili düşünceleri ve 2018 yılı beklentileri konusunda verdiği bilgilerle sona erdi.