Türkiye İklimlendirme Meclisi üst düzey katılımla gerçekleştirildi

Oluşturulma Tarihi 21.08.2019


Türkiye İklimlendirme Meclisi üst düzey katılımla gerçekleştirildi

Türkiye İklimlendirme Meclisi toplantısı üst düzey katılım ile İstanbul’da gerçekleştirildi. Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima ve Otomatik Kontrol Tesisatı Teknik Şartnamelerine ilişkin görüşmelerin yapıldığını Meclis toplantısında; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fen İşleri Başkanlığı’nda ilgili tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen görüşmeler değerlendirildi ve Çalışma Grubunun, Fen İşleri Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda uygun bulunan görüşler çerçevesinde hazırlıklarını tamamlayacağı ifade edildi.

Ulusal Yeterlilik Taslakları hazırlıkları hakkında bilgi alan Meclis, Binalarda Isı Tüketimin Ölçülmesi Yönetmelik Taslağına ilişkin değerlendirmede bulundu. 
 

Türkiye'nin soğuk zincirin desteklenmesi yönünde çalışmalara devam

Türkiye İklimlendirme Meclisi bünyesinde kurulan Tarım Ürünleri Çalışma Komisyonu, Sebze ve Meyvelerin Toptan ve Perakende Ticaretinde Uyulması Gereken Standart Uygulamalara İlişkin Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ ve bu kapsamda gerçekleştireceği çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

 

İSMEK İklimlendirme Okulu Açıldı

Toplantıda, ISKAV ile İSMEK işbirliğinde gerçekleştirilen protokol çerçevesinde ve Türkiye’nin önde gelen sektör firmalarının katkılarıyla açılan İSMEK İklimlendirme Okulu hakkında bilgi verildi. Son teknoloji laboratuvarları ve Türkiye’nin yetişmiş en iyi mühendisleri tarafından verilen eğitimi ile İSMEK İklimlendirme Okulunun yoğun ilgi gördüğü bilgisi verildi. Toplantıda, iklimlendirme sektöründe yetişmiş teknik personel açığına önemli katkı sağlayacak okulun kapısı meslek edinmek isteyen, mesleğini değiştirmek isteyen 18-30 yaş arası tüm vatandaşlara açık olduğu bildirildi.