Telekomünikasyon sektöründeki gelişmeler İstanbul’da görüşüldü

Türkiye Telekomünikasyon Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.?
Toplantıda TUBİSAD Başkanı Kübra Erman Karaca tarafından Bilgi İletişim Teknolojileri ve E- Ticaret 2017 Pazar Verileri hakkında sunuş yapılırken, Meclis Danışmanı Halil Yalçın da 24 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da yeni imzalanan Ortak Altyapı Protokolüne ve sektöre ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.
 
Natro Genel Müdürü Nedim Mitrani tarafından, sektörün gündeminde üst sıralarda olan ‘’Türkiye’de Veri Merkezi İşletmeciliği ve Bulut Hizmetlerine’’ ilişkin detaylı bir sunuş gerçekleştirildi.

29.08.2018 Devamını Oku

Türkiye Otomotiv Sanayi Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Cengiz Eroldu başkanlığında Ankara'da gerçekleştirildi

Türkiye Otomotiv Sanayi Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Cengiz Eroldu başkanlığında gerçekleştirildi.Toplantının açılış konuşmasında Eroldu, OSD Yönetim Kurulunun Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Ekonomi ve Maliye Bakanlarımız ve ilgili bakanlıkların temsilcileri ile gerçekleştirdiği istişare toplantısı hakkında bilgi paylaştı. KDV konusu ile ilgili Maliye Bakanlığında hem traktör özelinde hem de otomotiv özelinde toplantılar gerçekleştirileceğini belirtti. Eşdeğer parça mevzuatı ile ilgili TSE’nin eşdeğer parça konusunda yetkili merci olması hususunda girişimde bulunulacağını açıkladı. İlk dolum yağ ve yakıtları konusunda mükerrer tahakkuk edilen ÖTV hakkında da Maliye Bakanlığından olumlu görüş alındığını belirtti.


29.08.2018 Devamını Oku
Anasayfa

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde Sektörel gelişmeyi teşvik etmek amacıyla oluşturulan Türkiye Sektör Meclisleri, Birliğimiz adına sektörleri temsil ederek, gerek sektörlerimizde ortak görüşlerin oluşturulmasına, gerekse özel sektör ile yetkili merciler arasında bir temas noktası olarak kamu özel sektör işbirliğinin geliştirilmesine imkân sağlamaktadır.
 
Temmuz 2006’dan beri faaliyete bulunan ve çalışmalarına artan bir ivme ile devam eden Meclislerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarını, sektörde faaliyet gösteren işadamlarımızın kurduğu dernek ya da kuruluşları ve firmaları bünyesinde barındıran önemli bir buluşma noktasıdır. 2016 itibariyle sayısı 61’e yükselen Meclislerimiz, ekonomik sektörlerimizin tüm boyutlarıyla mercek altına alınacağı, sektörel yol haritalarının çizileceği ve düzenleyici etki analizlerinin işletilmesi de dahil olmak üzere Avrupa Birliği ile müzakere sürecine önemli katkılar sağlayabilecek yapılar olarak tasarlanmışlardır.
 
Gerek kapsadığı sektörlerin çeşitliliği ve gerekse amaç ve niteliği bakımından sektörlerimize ve ekonomimize büyük faydalar sağlama potansiyeli taşıyan Meclislerimiz, sektörlerimizde ortak görüşlerin oluşturulmasına ve özel sektör ile yetkili merciler arasında bir temas noktası olarak kamu-özel sektör işbirliği ve ortaklığının geliştirilmesine imkan sağlamaktadır.
 
Türkiye Sektör Meclisleri, sektörün tüm ilgilileri taraflarını bünyesine alan entegre yapısıyla, yerel olduğu kadar uluslararası nitelik taşıyan sektörel bir bakış açısıyla ve bugünün yanında geleceği kuşatan strateji ve vizyonuyla, dünyadaki benzer örneklerinden daha kapsamlı hizmetler sunmaya yönelmiş bir yapı; sektörümüze ve ekonomimize büyük faydalar sağlama potansiyeli taşıyan önemli bir oluşumdur.

Duyurular